فهرست فیلتر ها
تعداد محصولات این مجموعه : 229

ساعت مچی سیتیزن (Citizen)

امروزه شهرت، کیفیت و قدمت برند محبوب سیتیزن علی الخصوص در زمینه ساعت های مچی پرطرفدارش بر کسی پوشیده نیست. ساعت های این برند به کیفیت و طول عمر بسیار بالا شناخته می شوند. این برند در کنار کاسیو و سیکو مثلث شگفت انگیز ساعت سازان بنام ژاپنی را تشکیل می دهند که شانه به شانه برندهای مطرح سوییسی سهم قابل توجهی از بازار ساعت جهان را در اختیار دارند. اگر تا به امروز قصد خرید ساعت سیتیزن را نداشتید هم اکنون وقت آن فرا رسیده است.

شرکت ساعت‌سازی سیتیزن یک شرکت تولیدات الکترونیکی است که در درجه اول به واسطه ساعت‌های خود شهرت دارد. شرکت اصلی در توکیو ژاپن واقع شده است. سیتیزین همچنین به‌عنوان برند مادر برای کمپانی آمریکایی بولوا فعالیت می‌کند و تولیداتی نیز در زمینه تجهیزات الکترونیکی کوچک دارد.
کمپانی ساعت‌سازی سیتیزن ابتدا فعالیت خود را در سال 1918 با عنوان ” موسسه تحقیقاتی ساعت شوکوشا” در کشور ژاپن آغاز کرد. و از سال 1930 توسط سرمایه‌گذاران سوییسی و ژاپنی با عنوان سیتیزن به‌طور رسمی تاسیس شد. این کمپانی بخاطر تولیدات با کیفیت، دقیق و کاربردی خیلی زود به شهرت رسید.
گفته می‌شود که نام تجاری این شرکت در سال 1924 از نام ساعت‌های جیبی‌ سیتیزن گرفته شده است.
Eco-Drive
ساعت‌های اکو درایو جهشی در تولید ساعت‌ شدند. این ساعت‌ها از باتری قابل شارژ مجدد خورشیدی استفاده می‌کنند. باتری این نوع از ساعت‌ها زیر صفحه ساعت قرار دارند و در برخی از نمونه‌های این ساعت، در کنار باتری، موتور کوارتز، اتوماتیک نیز تعبیه شده و به‌عنوان مکمل استفاده می‌شود.
البته در برخی از نمونه های اولیه ساعت اکو درایو، از الکتریسته ایجاد شده توسط اصطکاک بند ساعت و دست برای تولید انرژی مورد نیاز ساعت استفاده می‌شد اما بعدها به‌خاطر مسایل ایمنی، این نوع ساعت دچار توقف شد.
نوعی دیگری از ساعت‌های اکو درایو نیز به بازار آمدند که از اختلاف بین دمای بدن و محیط برای شارژ باتری استفاده می‌کرد. اما این نمونه هم به شکل محبوبیت فراوانی کسب نکرد و امروزه کمپانی سیتیزن ساعت‌هایی را اکو درایو می‌خواند که به واسطه نور محیط شارژ میشوند.
ویژگی‌های که ابتدا سیتیزن در ساعت های اکو درایو معرفی کرد بعدها توسط شرکت‌هایی همچون کاسیو و جانگانز توسعه پیدا کرد.
موتور ساعت‌های اکو درایو سیتیزن در ژاپن تولید می‌شود اما ممکن است بند یا بدنه در چین نیز تولید شود.
Skywalk A-T
سیتیزن اولین ساعت‌های زمان‌سنج خودکار مولتی-بند( چند هسته‌ای) را در سال 1993راه‌اندازی کرد. سیتیزن را به‌عنوان پیشگام در این زمینه می‌شناسند. این ساعت‌ها هماهنگ با ساعت‌های اتمی، با اختلاف یک ثانیه در صدهزار سال دقیق و منظم هستند.
ساعت های اسکای واک دارای زمان‌سنج با کنترل رادیویی است. این ساعت‌‌ها میتوانند با باندهای رادیویی ژاپن، آمریکای شمالی، و اروپا هماهنگ شوند و فرکانس صحیح را بر حسب مکان دریافت کنند. این ساعت دو منطقه زمانی (خانه و منطقه جهانی دیگر) را دنبال کند. زمان اصلی زمان خانه است و در هنگام سفر، فرد میتواند منطقه جهانی را با خانه جابجا کند. از این طریق امکان دریافت زمان درست و سیگنال های زمانی در منطقه جدید وجود دارد و در عین حال زمان خانه را حفظ می‌کند. در هنگام همگام‌سازی ساعت، تمام تنظیمات از قبیل تاریخ، روز، صرفه جویی نور روز به صورت خودکار تنظیم می‌شوند. این ویژگی‌ها با ساعت‌های مولتی بند اتمی کاسیو قابل مقایسه است.
در سال 2010 سیتیزن موتور جدیدی را با همکاری شرکت بولوا طراحی کرد که از قابلیت جدیدی در حرکت عقربه‌ها استفاده می‌کند و خطایی کمتر ا 10 ثانیه در یک سال دارد.
به غیر از بخش ساعت‌سازی، کمپانی سیتیزن در تولید لوازم دیگری همچون ماشین‌حساب و تلویزیون کوچک و پرینترهای کامپیوتری فعالیت دارد.
همچنین سیتیزن به عنوان اسپانسر، فعالیت‌ بین‌المللی دارد. از جمله فعالیت‌های آن میتوان به اسپانسرینگ بازی‌های اسکیت قهرمانی جهان، بازی‌های قهرمانی تنیس یو اس اپن و نیز بخش فروش ساعت تیم منچستریونایتد اشاره کرد.