فهرست فیلتر ها
تعداد محصولات این مجموعه : 35

ساعت مچی تگ هویر (Tag Heuer)

بیشتگ هویر؛ اصالت و نبوغ
تگ هویر یکی از برندهای برجسته ساعت مچی در جهان است که تاریخچه‌ای درخشانی از نبوغ و نوآوری دارد این برند همچنین ارتباط عمیقی با ورزش‌های زمان محور و مسابقات اتومبیلرانی دارد و در این زمینه دستاوردهای بزرگی هم داشته است. اما برای شناخت برند تگ هویر چند مورد بسیار مهم است که در زیر به آن میپردازیم:
ریشه های ورزشی
کمپانی ساعت هویر در سال 1860 توسط Edouard Heuer تأسیس شد. او اولین کارگاه ساعت سازی‌اش را در St-Imier واقع در منطقه ژورا سوئیس به راه انداخت. این شرکت خیلی زود برای کار با کیفیت و زمانبندی دقیق به شهرت رسید. این اتفاق، همراه با یک سری نوآوری‌های فنی در دهه 1880، باعث شد این شرکت به عنوان متخصص در زمینه زمان‌سنجی و زمان‌بندی رویدادهای ورزشی انتخاب شود. در دهه 1920، از ساعت‌های هویر در المپیک آنتورم، پاریس و آمستردام استفاده می‌شد. در سال 1933، این برند Autavia را که اولین زمان‌سنج مختص ماشین‌های مسابقه است راه اندازی کرد. و این دستاوردها همچنان در زمینه مسابقات ورزشی تا به امروز ادامه دارد.
در سال 1985، شرکت هویر به هولدینگ (TAG Group) اضافه شد. TAG مخفف کلمه d’Avant Garde است. TAG Group برندهای TAG و Heuer را با هم ادغام کرد و شرکت تگ هویر فعلی را بوجود آورد و در ادامه LVMH در سال 1999 مجموعه تگ هویر را خریداری کرد.

کورنوگراف‌های ساده شده
در روزهایی که مهندسین باهوش تلاش می‌کردند از نیازهای بازار سبقت بگیرند. طراحان حرکت ساعت به دنبال ایجاد کالیبرهایی با قطعات کمتر بودند تا از این طریق خدمات مطمئن‌تر و راحت‌تری ارائه دهند. در سال 1887، ادوارد هویر چرخ دنده‌های زوجی را اختراع و به ثبت رساند. این چرخ‌دنده‌ها کار کورنوگراف را ساده می‌کرد. این ابداعات هنوز هم در زمینه ساخت ساعت استفاده می‌شود.
چرخ‌دنده‌ها جایگزین یک سیستم پیچیده‌تر شد و به طور خلاصه، چرخ‌دنده‌های زوجی مشکل کرونوگراف، زمان سنج و مکانیزم حرکت قطعات را حل میکرد. ساده سازی در تولید، مونتاژ، تنظیم و سرویس، همگی ضمن ارائه زمان‌سنجی عالی و قابل اطمینان نتیجه این ابداع بود. این فناوری تکامل یافته باعث شد تا کورنوگراف‌های مکانیکی بیشتری با قیمت پایین‌تر تولید شود. شبیه یک پیروزی برای تمام دوران.
یکی دیگر از دستاوردهای مهم فنی که در سال 1916 به دست آمد اولین کرنوگراف مکانیکی بود که قادر به اندازه گیری 1/100 ثانیه بود. بر اساس این اختراع هر دور حرکت 360000 دور در ساعت بوده _ ده برابر سریعتر از کورنوگراف Vph که معمولا آنها را “پر سرعت” می‌خواندند. میکروگراف اصلی، زمانبندی ورزش را متحول کرد و به عنوان کرونوگراف رسمی بازی‌های المپیک 1920 انتخاب شد.

اولین ساعت سوییسی در فضا

وقتی به زمان در فضا فکر میکنید ممکن هست به هرچیزی فکر کنید نه تگ هویر! ولی بهتر به تگ هویر هم قکر کنید چون هویر اولین ساعت سوییسی در فضا بود.
در ماه مه سال 1961 ، رئیس جمهور آمریکا جان اف کندی برنامه خود را مبنی بر فرود آمدن یک مرد به ماه و برگشتش تا پایان دهه اعلام کرد. آن مرد جان گلن بود که در تاریخ 20 فوریه 1962 پرواز خود را با عنوان ماموریت ” دوستی 7 ” به عطارد آغاز کرد. گلن با استفاده از یک کورنوگراف A 2915 هویر که بر روی لباس فضانوردی‌اش به وسیله بندی سفارشی از جنس پلاستیک بسته شده بود سه بار به دور زمین چرخید. این ساعت به عنوان زمان‌سنج پشتیبانی‌گیر در ماموریت عمل می‌کرد و امروزه این ساعت در موزه ملی هوا و فضا در واشنگتن دی سی نگهداری میشود.

نمونه Carrera

یکی از مهمترین نمونه‌های تگ هویر مربوط به ساعت‌های مخصوص مسابقات اتوموبیل‌رانی است و یکی از معروفترین آنها Carrera است. جک هویر نام آن را اندکی پس از به دست گرفتن کنترل شرکت از عموی خود پیشنهاد داد. این نام ازCarrera Panamericana گرفته شده که یک مسابقه خطرناک در سال‌های 1950 تا 1954 بود که در جاده‌های عمومی مکزیک اجرا میشد.
جک هویر می‌خواست ساعتی برای رانندگان اتومبیل‌های مسابقه تولید کند که کاملاً خوانا و به اندازه کافی مقاوم باشد تا در برابر لرزش‌ها در طول مسابقه مقاومت کند. نتیجه آن تولید ساعتی است که به درجه والایی از کیفیت رسیده است.
کورنوگراف مسابقه

وقتی ساعت‌های مچی اتوماتیک به بازار رسیدند، به سرعت باورنکردنی به فروش رفتند. با توجه به نیاز کورنوگراف‌های خودکار سه کمپانی شروع به ساخت و توسعه این جنبش کردند. که گویا هیچکدام از کار دیگری اطلاعی نداشتند. این اتفاق رقابتی را بین سه کمپانی ایجاد کرد تا ببیند کدام شرکت ابتدا این جنبش را به بازار می رساند.
در رقابتی که بین سیکو، زنیت و هویر بوجود آمد. هویر قصد داشت تا کورنوگراف خودکار را به نمایشگاه بازل در ماه مارس 1969 برساند. زنیت توانست از رقبا سبقت بگیرد و در ژانویه 1969 محصول خود را معرفی کرد. اما هویر و همکارانش طبق برنامه‌ریزی که داشتند محصول خود را در ماه مارس و در نمایشگاه بازل ارائه کردند. در مواجهه با زنیت که تنها چند نمونه اولیه تولید کرده بود هویر با ارائه صدها نمونه نشان داد آمادگی تولید انبوه را دارند.
هویر کورنوگراف را به عنوان کالیبر 11 راه اندازی کرد و در تاریخ به عنوان اولین سازنده کورنوگراف‌های خودکار نام خود را ثبت کرد.
بازیگری به نام موناکو

شاید هیچ ساعتی به اندازه Heuer Monaco ارتباط نزدیکی با مسابقات اتومبیل‌رانی ندارد که پنجاهمین سالگرد خود را در سال 2019 جشن گرفت. در واقع این ساعت وقتی به شهرت جهانی رسید که استیومکویین آن را در فیلم لومانس سال 1971 پوشید. او برای بازی در نقش راننده مسابقه به نام مایکل که برگرفته از زندگی راننده مسابقه، جو سیفرت بود به ایفای نقش پرداخت. در این فیلم، مک کویین لباس سیفرت را پوشید و موقع انتخاب ساعت موناکو را انتخاب کرد و این‌کار باعث شهرت جهانی موناکو شده. امروزه مدل 1133 به پاس این شهرت دارای نام مستعار کلکسیونی ” مک کویین موناکو” است.
.

تگ هویر با دقتی وسواس گونه بیش از صدسال تولیدانی با شکوه داشته است. آنها برای کیفیتی والا سالها کوشیده‌اند و با توجه به قیمت محصولات نشان داده‌اند که کیفیت عالی را ارزان نمیفروشند. آنها برای زمان ارزشی والا قائل‌اند.
از 150 سال است که برند تگ هویر (Tag Heuer) خود را به چالش حل معادلات زمانی، ساعت و ساعت سازی کشانده است و چالش های زیادی باعث